*Israelin suurlähetystö on pyytänyt meitä jakamaan* seuraavan viestin yhteisön kanssa:
Hyvät ystävät, parhaillaan leviää verkkosivusto, joka väittää auttavansa ulkomailla asuvia juutalaisia.
https://lionnights
Verkkosivusto kerää tietoa ulkomailla asuvista juutalaisista ja israelilaisista perheistä ja kutsuu ihmisiä "isännöimään juutalaisia ja israelilaisia".
On olemassa vakava epäilys, että kyseessä on vihamielisten tahojen ylläpitämä verkkosivusto, jonka tavoitteena on paikantaa juutalaisia ja israelilaisia perheitä ja vahingoittaa heitä!
Älä missään olosuhteissa täytä henkilötietoja tälle verkkosivustolle!!
Pidä etäisyyttä ja levitä viestiä – älä käytä tätä verkkosivustoa, vaan ainoastaan Israelin hallituksen, ulkoministeriön ja suurlähetystöjen virallisten kanavien kautta. Kiireellisissä tai hätätilanteissa voit ottaa yhteyttä ulkoministeriön tilannehuoneeseen, joka on avoinna 24/7:
• Puhelin: +972-2-5303155 • Faksi: +972-2-5303896
• Sähköposti:
@mfa.gov.il
Välitä tämä viesti eteenpäin – se voi pelastaa ihmishenkiä.
ISRAELIN SUURLÄHETYSTÖ PYYTÄNYT JAKAMAAN
Re: ISRAELIN SUURLÄHETYSTÖ PYYTÄNYT JAKAMAAN
Sain tuon tänään sinettiryhmääni.
- AOAOAOAOAO
- Site Admin
- Viestit: 2594
- Liittynyt: 29 Kesä 2016, 19:52
- Paikkakunta: Pirkanmaa
Re: ISRAELIN SUURLÄHETYSTÖ PYYTÄNYT JAKAMAAN
Linkki ei enää toimi, hyvä niin. Ilmeisesti Israelin pojat on pistäneet piuhat poikki.
Menkää siis ja tehkää kaikki kansat Minun opetuslapsikseni, kastamalla heitä Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimeen. Matt.28:19
https://www.youtube.com/watch?v=MKLwutE ... -S&index=1 Psalmi.135, kuoro
https://www.youtube.com/watch?v=MKLwutE ... -S&index=1 Psalmi.135, kuoro
Re: ISRAELIN SUURLÄHETYSTÖ PYYTÄNYT JAKAMAAN
Sain juuri vähän lisää:
100 000€ on luvattu jokaisesta israelilaisesta.
100 000€ on luvattu jokaisesta israelilaisesta.