Sivu 1/1

selvä sanoma

Lähetetty: 15 Huhti 2017, 08:40
Kirjoittaja tuula
olin viime yönä unessa jossakin vokin kaltaisessa paikassa, jossa oli kristittyjä ja muslimeja sekaisin. siellä vokin sisällä molemmat ryhmät elivät omaa elämäänsä ja omissa ryhmissään. kuitenkin meillä kristityillä oli kokoajan tunne, että näihin muslimeihin ei tule luottaa. kristittyjä oli enemmän kuin näitä muslimeja. sitten muistan unessa kun joku kristitty oli saanut selville, että nämä muslimit suunnitteli jotakin iskua näitä kristittyjä kohtaan. nämä kristityt ottivat ja lähtivät karkuun tuolta vokista. muslimit kuitenkaan eivät estäneet lähtöä. mielestäni puhuu kristittyjen vainoista vahvasti se uni ja että kristitytkin tulevat pakenemaan näitä muslimeja jopa omasta maastaan.

Re: selvä sanoma

Lähetetty: 15 Huhti 2017, 09:00
Kirjoittaja Sinettisormus
Mä olen nähnyt parisen vuotta sitten samankaltaisen unen, jossa jouduimme kulkemaan varoen pitkin koulujen alakäytäviä, että pääsimme niitä kautta siitymään, myös lähellä oleviin rakennuksiin. Tunnelma oli sama kuin tuulan unessa.

Re: selvä sanoma

Lähetetty: 15 Huhti 2017, 09:09
Kirjoittaja tuula
joo. ja aika vain pahenee. nämäkin kuorma-auto terroriteot ovat saaneet minut valveille liikenteessä. kaikenlainen muslimien terrorisointi on lisääntynyt ja kyllä ne suomessakin vielä johonkin väkijoukkoon ajaa. onhan noita nähty nyt noita ajoja henkilöautolla jonkin lapsen päälle tai jotain muuta.samalla pyydän esirukousta kristittyjen talojen suojeluun. näin unen myös eräänä yönä, jossa muslimit hiipivät kristittyjen taloihin yöaikaan, ja puukottivat hengiltä nukkuvat ihmiset.

Re: selvä sanoma

Lähetetty: 15 Huhti 2017, 11:49
Kirjoittaja AOAOAOAOAO
Kaikein parasta on rukoilla Jumalaa VIEMÄÄN POIS maahan tulleet islamistitaustaiset ihmiset, olivat he minkälaisia tahansa.

Itse olen tätä rukoillut ja yhä rukoilen. Joka ainoa POIS, jota Jumalan Pyhä Henki ei ole tarkoittanut Suomeen tulevaksi, tai jääväksi.

Re: selvä sanoma

Lähetetty: 15 Huhti 2017, 11:59
Kirjoittaja Sinettisormus
Totta, meidän tulee yleensäkin, yrittää rukoilla Suomen asioiden puolesta, sitä, mikä on hyväksi meille ja pääasiassa, viisautta ja ymmärrystä, Jumalan Sanan ja tahdon mukaisesti päättäjille, kuin myös kansalle!

Re: selvä sanoma

Lähetetty: 15 Huhti 2017, 12:11
Kirjoittaja -jarmo-
Islamia vastaan tulee voida taistella kaikin kristityille soveliain keinoin, koska se on sama asia kuin taistelu saatanaa vastaan.

Re: selvä sanoma

Lähetetty: 15 Huhti 2017, 15:48
Kirjoittaja Juhani
Amen Jarmo! Osuit juuri asian ytimeen.
Olen asunut jo vuosikausia ulkomailla ja katson asioita ehkä hieman eri kantilta. Olen isossa firmassa töissä, jossa on myös monia eri kansallisuuksia. Olen juuri viime päivinä miettinyt sitä, miten osaisin parhaiten kertoa muutamille muslimi työkavereilleni Jeesuksesta. Pelkällä "pois" -asenteella ei evankeliumia viedä eteenpäin, vaan siihen tarvitaan RAKKAUTTA.
Ja hyvää Saksan kielen taitoa. :D