Tuliviiva kirkon edessä!

Keskustele näyistä, unista ja profetaalisista kirjoituksista
katso7
Viestit: 1515
Liittynyt: 19 Kesä 2016, 16:58

Tuliviiva kirkon edessä!

Viesti Kirjoittaja katso7 »

Näin näyssä suoran tulijonon. Se oli kirkon edessä. Tulen edessä mies kuvasi kännykällään tapahtunutta.
Mulle ei tullut kuin yksi paikka mieleen heti!
Luukas 12:49 Tulta minä olen tullut heittämään maan päälle ja kuinka minä tahtoisinkaan että se olisi jo syttynyt!
https://www.youtube.com/watch?v=9ScRmcpRip4
Dennis Jernigan-You are my all in all
katso7
Viestit: 1515
Liittynyt: 19 Kesä 2016, 16:58

Re: Tuliviiva kirkon edessä!

Viesti Kirjoittaja katso7 »

Luukas
12:49 Tulta minä olen tullut heittämään maan päälle; ja kuinka minä tahtoisinkaan, että se jo olisi syttynyt!
12:50 Mutta minä olen kasteella kastettava, ja kuinka minä olenkaan ahdistettu, kunnes se on täytetty!
12:51 Luuletteko, että minä olen tullut tuomaan maan päälle rauhaa? Ei, sanon minä teille, vaan eripuraisuutta.
12:52 Sillä tästedes riitautuu viisi samassa talossa keskenään, kolme joutuu riitaan kahta vastaan ja kaksi kolmea vastaan,
12:53 isä poikaansa vastaan ja poika isäänsä vastaan, äiti tytärtänsä vastaan ja tytär äitiänsä vastaan, anoppi miniäänsä vastaan ja miniä anoppiansa vastaan."
12:54 Ja hän sanoi myöskin kansalle: "Kun näette pilven nousevan lännestä, sanotte kohta: 'Tulee sade'; ja niin tuleekin.
12:55 Ja kun näette etelätuulen puhaltavan, sanotte: 'Tulee helle'; ja niin tuleekin.
12:56 Te ulkokullatut, maan ja taivaan muodon te osaatte arvioida; mutta kuinka ette arvioitse tätä aikaa?
12:57 Miksi ette jo itsestänne päätä, mikä oikeata on?
12:58 Kun kuljet riitapuolesi kanssa hallitusmiehen eteen, niin tee matkalla voitavasi päästäksesi hänestä sovussa eroon, ettei hän raastaisi sinua tuomarin eteen ja tuomari antaisi sinua oikeudenpalvelijalle, ja ettei oikeudenpalvelija heittäisi sinua vankeuteen.
12:59 Minä sanon sinulle: sieltä et pääse, ennenkuin maksat viimeisenkin rov
https://www.youtube.com/watch?v=9ScRmcpRip4
Dennis Jernigan-You are my all in all
Vastaa Viestiin