Sivu 1/1

Enne näky?

Lähetetty: 13 Maalis 2018, 08:25
Kirjoittaja Sinettisormus
Tänään kun heräsin ja olin siinä Herran läsnäolossa, näin tavallisuudesta poikkeavan kuvan. Jos tuo oli näky, uskon sen olevan enne näky. Mietin, tuonko edes tätä tänne, mutta sitten ajattelin, että jos jotain tapahtuu, kuka minua uskoisi jälkeenpäin. En tätä tosin toivo tapahtuvaksi:

Näin naisen jonkin rakennuksen edessä olevassa sisään meno paikassa. Hänellä oli lyhyet vaaleahkot hiukset ja näin hänet takaa päin. Hän katsoi olkapäänsä yli taaksepäin. Hänellä oli pitkä vaalea takki yllään.
Sitten kiinnitin huomioni hänen takin selkään, jossa oli iso pyöreä punainen läntti. Ajattelin heti että oliko se verta? Sitten ajattelin, että ei kai, ehkä tuo on jokin iso punainen piirros takissa. Kun näin siinä ajattelin, kuva muuttui. Tuo punainen läntti hävisi ja sen tilalle ilmestyi valtava pyöreä aukko!
Ymmärsin heti että tuota naistä oli ammuttu!
Jos tuo tapahtuu, mitä en toivo, onko hän joku tärkeässä ja näkyvässä virassa oleva kuuluisa nainen? En tunnistanut häntä, mutta hius tyyliltään oli kuin Merkel tai tämä brittien nainen, May?
Mutta, tätä ei voi liioin spekuloida, tämä jää nähtäväksi?

Siunausta päiväänne!

Re: Enne näky?

Lähetetty: 13 Maalis 2018, 09:54
Kirjoittaja Markku_my
Mielenkiintoinen! Kiitos kun jaoit!

Re: Enne näky?

Lähetetty: 14 Maalis 2018, 20:32
Kirjoittaja Eero
Tuli myös mieleen Hillary Clinton. Kiitos kun jaoit, ikävästä aiheesta huolimatta.