On tämä niin ihanaa, kun Herra tekee keskellämme hyvää niin paljon, että silmiä häikäsee

KIITOS HERRALLE JEESUKSELLE KRISTUKSELLE!
Aamen ! Olipa mukava uutinen.-jarmo- kirjoitti: ↑16 Syys 2021, 10:14 Tänään tuli Internet laskumme vuodelle 2021-2022 ja kun toin sen tänne ja ilmoitin että saa avustaa maksussa sen verran kun kukin omistaan kykenee, niin ei mennyt edes puolta tuntia, kun eräs palstalainen ilmoitta maksaneensa sen kokonaan. Niinpä poistin koko laskun näkyvistä.
On tämä niin ihanaa, kun Herra tekee keskellämme hyvää niin paljon, että silmiä häikäsee![]()
KIITOS HERRALLE JEESUKSELLE KRISTUKSELLE!
Mikä on VKKMarie kirjoitti: ↑17 Syys 2021, 11:18
Soitin VKK puoluetoimistoon hetki sitten liittynis tarkoituksessa. Jutellessa selvisi että liittyminen onnistuu ensi viikon puolivälissä. Ovat muuttamassa tunnistautumisen varmemmaksi, sähköpostitse pankkitunnuksia käyttäen.
Uskon ja toivon ja rukoilen että tämä VKK puolue tekee sen mitä lupaa.
Jaahas, asia selvisi. Uusi puolue viritelmä, "Valta kuuluu kansalle", VKK.AOAOAOAOAO kirjoitti: ↑17 Syys 2021, 13:04Mikä on VKKMarie kirjoitti: ↑17 Syys 2021, 11:18
Soitin VKK puoluetoimistoon hetki sitten liittynis tarkoituksessa. Jutellessa selvisi että liittyminen onnistuu ensi viikon puolivälissä. Ovat muuttamassa tunnistautumisen varmemmaksi, sähköpostitse pankkitunnuksia käyttäen.
Uskon ja toivon ja rukoilen että tämä VKK puolue tekee sen mitä lupaa.![]()
Jos demokratia on kansavaltaa, valta on silloin kansalla. Näin ei mielestäni nykyään ole, koska neuvoa antavia äänestyksiä ei enää ole. En tiedä onko syytä ollakaan, mutta jos ajatellaan miten kauan ollaan oltu erossa Jumalan tahdosta, edustaa nykyinen päätöksenteko samaa, kuin mitä maamme arvomaailma edustaa, Jumalan omaa ei enää kuulla. "Yksilö" ei ole enää Jumalan luoma persoona, emme ole enää kuultu kansa, olemme murheellinen, Jumalasta etäisyysättä ottanut kansa. Olen samaa mieltä puolueen kanssa siitä, että Suomea on johdettava kansalaisten enemmistön tahdon mukaisesti.”Keskeistä kaikessa puolueen toiminnassa on nimensä mukaisesti demokratian perimmäinen periaate ja tunnuslause Valta kuuluu kansalle. Puolueen tavoitteena on lisätä suoraa demokratiaa esimerkiksi kansanäänestysten muodossa. Demokratiamme ei ole vielä valmis, vaan siinä on vielä hyvinkin paljon kehittämisen varaa. Suomea on johdettava kansalaisten enemmistön tahdon mukaisesti. Kansan johtajien on palveltava kansaa eikä toisin päin.”